A színpad: a TIÉD!

Szereted a színházat? Érdekel, mi van a kulisszák mögött? Részt vennél egy igazi előadáson?

Eszterházys diákok: vissza nem térő alkalom!

Most lehetőséged van Madách: Az ember tragédiája c. műben részt venni az alábbi szerepekben:

színész(nő)

A darab egészét diákok fogják előadni: közel 150 szereplővel számolnak összesen a rendezők!  Iskolánk egy-egy kiválasztott színt rendezhet meg, a TI főszereplésetekkel! Lehetsz fiú vagy lány, kicsi vagy már kész felnőtt, lesz helyed a Tragédiában!

 – díszlet és jelmeztervező

A Tragédia próbái – az előzetes iskolánkban tartott foglalkozások után – a Gárdonyi Géza Színházban lesznek. Itt lehetőségünk van magunknak megtervezni és berendezni a díszletet, valamint az egyes szereplők jelmezeit. Ebben természetesen a színház profi szakemberei segítségetekre lesznek s felkészítenek!

– hang- és fénytechnikus

A színház teljes technikai csapata a segítségünkre lesz a felkészülés során. Olyan helyeken dolgozhatsz, ahová mást még be sem engednek! Ha nem érzed magad színpadra termettnek, de érdekel a színház és a technika, kipróbálhatod magad, hogyan tudnád kezelni a fényeket vagy a hangosítást.

– és még egyéb háttérmunkák!

1-14. osztályig kortól és nemtől függetlenül jelentkezhetsz!

Az első összejövetel:

>>> Október 3. szerda, 16:00, az iskolában (Barkóczy utca) <<<

Ha még nem olvastad a műved, akkor itt egy kis “összefoglaló” Kalóné Gyenes Réka tanárnő ajánlásával:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1VPDyOxvOsc[/youtube]

Vagy pedig egy átdolgozása: Karinthy Frigyes: Az emberke tragédiája

Please follow and like us:

Comments

comments